Tüm mahallelerden şehir hastanesine seferler başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, verdiği talimatla tüm mahallelerden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne otobüs seferlerini başlattı.

Tüm mahallelerden şehir hastanesine seferler başladı
Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, verdiği talimatla tüm mahallelerden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne otobüs seferlerini başlattı.

Elazığ'daki tüm mahallelerden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne direkt seferler başladı.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, uzun ve yoğun bir çalışma sonucunda güzergâh belirlemelerini tamamladıklarını duyurarak, "Artık tüm mahallelerimizden hastaneye otobüslerimiz direkt gidecek. Vatandaşlarımızın bu konudaki talebini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Seferlerin günde iki kez yapılacağını aktaran Başkan Şerifoğulları; "Tüm mahallelerimizden Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne Saat 07.00 ve 12.00'de olmak üzere iki sefer yapılacak. Ataşehir Mahallesi Nene Hatun Caddesinden hareket edecek otobüsümüz, Kuvayı Milliye Caddesi üzerinden devam ederek Orgeneral Eşref Bitlis Bulvarından ve Ulubey-Muharipler sokaklardan geçerek Sürsürü Mahallesi Mithat Paşa Bulvarından Olgunlar Mahallesi Sultan Fatih Caddesi üzerinden Atatürk Bulvarına, sonrasında Cahit Dalokay Bulvarı üzerinden Doğu Garajı kavşağını takiben Sanayi Mahallesi Sanayi Caddesinden geçerek Siteler-Çatalçeşme Mahallelerinden Doğukent Caddesine bağlanarak Şehir Hastanesine ulaşacak. Aynı otobüsümüz bu güzergahları kullanarak geri dönüp turunu tamamlayacak. Yeniköy’den kalkacak otobüsümüz ise Hicret Mahallesi Efsane Sokağı takiben Aksaray Mahallesi Şehit Ferhat Bulut Sokağı üzerinden Kızılay Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi üzerinden Gümüşkavak Mahallesine, oradan Kekliktepe Kavşağından dönerek Cahit Dalokay Bulvarı üzerinden Karşıyaka Mahallesi Doğan Çay Sokağı devam ederek Çatalçeşme Mahallesi Doğukent Caddesi üzerinden Şehir Hastanesine ulaşımı sağlayacak. Bu otobüsümüz de aynı güzergâhtan geri dönerek turunu tamamlayacak. Hilalkent Mahallesinden seferine başlayacak otobüsümüz ise Misland Kavşağından Abdullahpaşa Mahallesi 305. Sokak üzerinden 273. Sokağa, devamında Saray Bosna Caddesini takiben Bahçelievler Mahallesi Fatih Ahmet Baba Bulvarından Korgeneral Hulusi Sayın Bulvarına oradan Çaydaçıra Kavşağı üzerinden Zübeyde Hanım Caddesine bağlanarak Üniversite Mahallesi Yahya Kemal Caddesi üzerinden Fevzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahalleleri Yunus Emre Bulvarı güzergâhını takip ederek Kırklar Mahallesi Seyda Molla Bahri Bulvarı üzerinden Şehir Hastanesine ulaşımı sağlayacak. Aynı güzergâhtan geri dönerek turunu tamamlayacak. Abdullahpaşa İmar-Hak Sen konutlarından seferine başlayacak otobüsümüz ise Salim Hazardağlı Caddesinden geçerek Yeşilkent Sitesinden Çaydaçıra Mahallesi otobüs güzergâhını takip ederek Alparslan Türkeş Bulvarından Zübeyde Hanım Caddesine bağlanıp Üniversite Mahallesi Yahya Kemal Caddesi üzerinden Fevzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahalleleri Yunus Emre Bulvarı güzergâhını takip ettikten sonra Kırklar Mahallesi Seyda Molla Bahri Bulvarı üzerinden Şehir Hastanesine ulaşımını tamamlayacak. Bu otobüsümüz de aynı güzergâhtan geri dönerek turunu tamamlayacak. Ben başlattığımız seferlerin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu. 

Son Güncelleme: 23 Temmuz 2019 14:20

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 3

  • BURHAN | 23 Temmuz 2019 22:14

    Acaba haberdeki güzergahları şehir haritasından gösterebilir misiniz? Daha açıklayıcı olur çok karışık geldi isimler... şimdiden tşkler

  • MEHMET | 23 Temmuz 2019 16:25

    olması gereken bu. bunca zaman yapmadığınız için utanın.

  • KADİR | 23 Temmuz 2019 16:02

    Bu bir hizmet değildir... amaç açık bir şekilde hasta sayısını artırmak neden bir piknik alanına yada sosyal bir faliyete hizmet için değilde hastaneye götürmek için mahalle mahalle gezecek araçlar ????????

DİĞER HABERLER