Türk Kızılaydan Elazığlı çocuklar için festival

Elazığ'da, Türk Kızılay tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla '2. Kızılay Çocuk Festivali' gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Genç Kızılay Elazığ Şubesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi iş birliğiyle Şehit Fethi Sekin Mesire Alanı'nda düzenlenen festivale aileleriyle katılan çocuklar, gönüllerince eğlendi.

Çeşitli yarışmalara katılan çocuklar, topaç çevirme, ip atlama gibi geleneksel oyunlarla da buluşma fırsatı yakaladı. Halay çekip eğlenen çocuklara, yemek ikramında da bulunuldu.

"ÇOCUKLAR 30'A YAKIN OYUNLA EĞLENİYOR"

Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, yaptığı açıklamada, 30 ilde düzenlenen festivalin Elazığ'da da büyük coşkuyla geçtiğini söyledi.

Festivalde çocukların 30'a yakın oyunla eğlendiğini anlatan Turunç, çocukların aileleriyle unutamayacakları bir gün geçirdiğini belirtti.

Çocukların geleneksel oyunlarla buluşmasından ailelerin de memnuniyet duyduğunu dile getiren Turunç, geleneksel düzenledikleri etkinliğin bundan sonra daha geniş kapsamlı devam edeceğini kaydetti.

Genç Kızılay Elazığ Şube Başkanı Mustafa Enes Daş, bu yıl da festivali düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını, amaçlarının geçmişte oynanan, unutulmaya yüz tutan oyunları hatırlatmak olduğunu söyledi.

"AİLEMLE MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİM"

Çocuklardan Elif Cemalkan, festivale katıldığı için mutlu olduğunu anlatarak, "Bizim bayramımızda bize eğlence hazırlanmış. Çok eğleniyorum." ifadelerini kullandı.

Salih Altay ise daha önce düzenlenen yarışmaya katıldığını, bu festivalde de ödül beklediğini belirtti. Festivalde çok eğlendiğini dile getiren Altay, ailesiyle mutlu bir gün geçirdiğini kaydetti.

Festival sonunda, "Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması Projesi"ne katılarak atık malzemelerden oyuncak yapan çocuklardan dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER