‘Uçangözle’ trafik denetimi yapıldı

Tunceli'de ‘Uçangözle’ havadan görüntü desteği sağlanarak yapılan denetimlerde, trafik kurallarına uymadığı tespit edilen sürücülere cezalar yazıldı.

'Uçangözle' trafik denetimi yapıldı
Tunceli
Tunceli'de ‘Uçangözle’ havadan görüntü desteği sağlanarak yapılan denetimlerde, trafik kurallarına uymadığı tespit edilen sürücülere cezalar yazıldı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Emniyet Genel Müdürlüğünün Trafik Kazalarını Önleme Planı çerçevesinde trafik ekipleri Tunceli-Elazığ karayolunda uçangözle havadan görüntü desteği sağlanarak uygulama yapıldı.

Tunceli İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Trafik Kazalarını Önleme Planı doğrultusunda seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirme, emniyet kemeri takmayanları tespit edilmesi için trafik ekiplerinin kent merkezi ile ilçe ve şehirler arası kara yollarında denetimlerine devam ettiği belirtildi.

Denetimlerin ülke genelinde olduğu gibi Tunceli'de planlı ve kararlı bir şekilde devam ettiği dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Eylem planı çerçevesinde uçangözle yapılan denetimlerde seyir halinde cep telefon kullandığı tespit edilen, geçme kurallarına, kırmızı ışık kuralına uymayan ve emniyet kemeri takmayan 334 sürücü tespit edilmiş ve ilgili maddelerden cezai işlem uygulanmıştır. Denetimlerimiz trafik kazalarını önleme planı doğrultusunda yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarını en aza indirilmesi için devam edecektir."

Son Güncelleme: 22 Ekim 2018 11:40

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER