"Ülkemiz Üzerinde Kara Bulutlar Dolaşmakta"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Ülkemiz üzerinde ve çevremizde kara bulutlar dolaşmaktadır." dedi.

'Ülkemiz Üzerinde Kara Bulutlar Dolaşmakta'
Siyaset
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Ülkemiz üzerinde ve çevremizde kara bulutlar dolaşmaktadır." dedi.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Ülkemiz üzerinde ve çevremizde kara bulutlar dolaşmaktadır" dedi.
 
MHP milletvekilleri 2014 yerel seçim çalışmaları kapsamında Samsun'a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete katılan MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Ogan, MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık, MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem, MHP Adana Milletvekili Ali Halaman, MHP Myk Üyesi Oktay Demir ve MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç, MHP Samsun İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP'nin gücünü Türk milletinden alan bir siyaset geleneğine sahip olduğunu söyledi. MHP'nin meşru zeminde demokrasi ile mücadelesini yürüttüğünü vurgulayan Adan, "Milliyetçi Hareket Partimiz, tüm Türkiye'de halkla kucaklaşmaya, halkla birlikte siyaset yapmaya devam etmektedir. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bugün Samsun'un bütün kılcal damarlarını, mahallerini, esnafını, sivil toplum örgütlerini gezeceğiz. Biz Samsun'da çok büyük bir güç alacağımıza inanıyoruz. Samsun, Türk milletine çok büyük değerler kazandırmış, devleti inşa eden bir yer. Ülkemiz üzerinde ve çevremizde kara bulutlar dolaşmaktadır. Maalesef 'dahili ve harici alçaklar' vatanımızın her karışına el uzatmaya cesaret etmekte, geçmişimiz horlanmakta, günümüz siyasi suikastlara tabii tutulmakta, istikbalimiz karartılmaktadır" diye konuştu.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendini yaşatan tüm kıymet hükümlerine aykırı bir tercihe mecbur edildiğini savunan Adan, "Onu kuran ve yaşatan milli irade yok edilmek istenmektedir. Her yönden etkisini hissettiren ve milli varlığımızı parçalamaya yönelik dış merkezli tehditler, başta AK Parti olmak üzere içerideki taşeronların da yardım ve teşvikiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmasız hale getirmekte ve büyük Türk milleti tarihinin en tehlikeli bir yol ayrımına doğru sürüklenmektedir" şeklinde konuştu.
 
Hükümeti de eleştiren Adan, "Bu tehlikeli süreci durdurmak ve milli dayanışma ruhuyla Türkiye'yi birlik, bütünlük ve huzur içinde onurlu ve aydınlık bir geleceğe taşımak, Başbakan ve hükümetinin en öncelikli görevi ve sorumluluğu olmasına rağmen adeta sorunların varlığından, kutuplaşma ve ayrışmadan beslenen bir zihniyetle hareket etmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak doğusu ve batısıyla, kuzeyi ve güneyi ile, Alevi'si ve Sünni'si ile Türk milleti ve vatanı bir bütündür, asla bölünmez ve parçalanmaz diyerek oynanan oyunların, sinsice planlanan tezgahların karşısında olmaya devam ettik, edeceğiz" ifadelerini kullandı
Son Güncelleme: 28 Haziran 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER