Uludağ'da haziran ayında kar sürprizi

Türkiye`nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ`da Haziran ayında kar sürprizi yaşandı. Dün gece etkili olan kar yağışıyla birlikte Uludağ`da kar kalınlığı 5 santimetreye ulaşırken, beyaz örtü yerini gündüz sulu kar yağışına bıraktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz haftaya kadar yer yer termometrelerin 30 dereceye yaklaştığı Bursa'da hava sıcaklıkları düştü. Dün geceden itibaren Bursa ve bazı ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili olurken, 2543 metre yükseklikte Uludağ'a ise kar yağdı.

HAZİRAN AYINA GİRİLİRKEN OTELLER BÖLGESİ`NDE DE ETKİLİ OLAN KAR YAĞIŞI HERKESİ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ.

Uludağ`daki işletme sahiplerinden Halil Kaya, `` Bugün bu mevsimde kar yağdı. Biz de şaşırdık. Geçen hafta hava sıcaklıkları yükselmişti. Bugün sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yeniden kar yağdı. Daha önceki senelerde de yine aynı şekilde kar yağışı olmuştu. Geçen sene Mayıs ayında kar yağmıştı. Bu sene sezon geç başladığından Haziran ayında yeniden karla uyandık.`` dedi.

Geçen senelere göre bir sürpriz yaşadıklarını belirten Fatih Kaya, ``Aniden düşen hava sıcaklığı kar yağdırdı. Biz de beklemiyorduk. Hatta "havalar güzel" diye tadilat yapıyorduk, ama yarım kaldı. Artık havanın ısınmasını bekleyeceğiz`` dedi.

SON DAKİKA 23

Tuba Uyur

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER