Vali Erkaya Yırık'ın veda mesajı

Vali Erkaya Yırık, ilimizden ayrılışı münasebetiyle veda mesajı yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Vali Erkaya Yırık'ın veda mesajı
Vali Erkaya Yırık, ilimizden ayrılışı münasebetiyle veda mesajı yayımladı.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Hasan Bak

Vali Yırık, veda mesajında şunları kaydetti:

Saygıdeğer Elazığlı Hemşehrilerim,

Göreve başladığım ilk günden itibaren “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket ederek; görevim süresince hak, hakikat ve adalet ölçüleri içerisinde olmaya, halkın sesine kulak vermeye gayret gösterip, halkla bütünleştik. Her daim fikirlerimizi paylaştık; sıkıntılarımızda ve sevinçlerimizde hemhâl olduk. Birlik ve beraberlik ortamında, şefkat ve hoşgörü içerisinde aziz şehrimiz Elâzığ’ımızı kalkındırmak ve bir adım ileriye götürmek tek gaye ve çabamız oldu.

Yaşanan deprem felaketi sonrası Elâzığ’ın yeniden inşası ve vatandaşlarımızın bir an önce sıcak yuvalarına kavuşması için büyük bir gayret ve çaba içerisinde olduk. Bununla birlikte pandemi ile mücadelemiz kesintisiz olarak devam ederken halkımızın bu salgından daha az zarar görmesi için gerekli tüm önlem ve tedbirleri aldık. Şehit yakını ve gazilerimiz, engelli, yaşlı, dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışı benimseyerek, onların yaşamlarını kolaylaştırma çabası içinde olduk. İlimizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılmasına yönelik yoğun bir mesai harcadık.

Elâzığ Valiliğinde görev yaptığım süre içerisinde ilimizle ilgili bütün konularda desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve bütün Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Askeri ve Adli erkânımıza, Fırat Üniversitesi Rektörümüz ve ekibine, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarımıza, Emniyet ve Jandarma teşkilatı çalışanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, kamu kurumlarındaki bütün mesai arkadaşlarıma, yerel basın mensuplarımıza ve tüm Elâzığlı hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, gösterdikleri ilgi ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Bizler için önemli olanın gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunun idrakinde olarak, Elâzığ Valiliği görevinden ayrılıyor olsak da yeni görevimizde vatanımıza ve milletimize hizmet etme yolunda çalışmaya devam edeceğimi ifade ederken tüm Elazığlı hemşehrilerime helallik dileği ile arz-ı veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER