Yıllık işletme cetvelleri için son gün 30 Nisan

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yıllık işletme cetvelleri için son günün 30 Nisan olduğu duyuruldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi siciline kayıtlı işletmelerin 2020 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini, EN GEÇ 30 NİSAN 2021 tarihi saat 24:00'e kadar gönderilmesi gerekmektedir. Bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen işletmeler hakkında İdari para cezası uygulanacaktır denildi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi; ‘’Bu kapsamda https://sanayisicil.sanayi.gov.tr adresinden veya e-devlet kapısı üzerinden Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ne girilerek bu tarihe kadar Yıllık İşletme Cetveli doldurulduktan sonra “İL MÜDÜRLÜĞÜNE GÖNDER” butonu kullanılarak, gönderme işleminin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde gönderme işlemi yapılmaz ise Yıllık İşletme Cetveli verilmemiş sayılacaktır.

Destek için 09:00-17:00 saatleri arasında irtibat numarası: 444 61 00 (aranarak önce 2’ye tuşlanıp, ardından ilgili ilin plaka numarası kodlanarak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerimize ulaşabilmektedir.)

İşletmelerimizin gecikmeden kaynaklı herhangi bir cezai duruma düşmemesi için belirlenen tarihe kadar on-line olarak bu işlemlerini yapmaları önemle duyurulur.’’

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER