Etiketler

Kurban satış ve kesim alanları temizlendi

Elazığ Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlık ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayıp ve temiz bir ortamda kurbanlarını kesebilmeleri için yeni şehirler arası otobüs terminali yanında kurulan kurban satış ve kesim alanında bayram boyunca günlük temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

Elazığ'da hırsızlık

Elazığ Belediyesi İhtiyaç sahipleri için paylaşım noktasına bırakılan elbiseleri çaldılar.

Elazığ Belediyesi bayram hazırlıklarını tamamladı

Elazığ Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram yaşamalarına katkı sağlamak amacıyla hazırlıklarını tamamladı.

Kurban satış ve kesim alanı hazırlandı

Elazığ'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde 50 dönümlük arazi üzerinde kurban satış ve kesim alanı oluşturuldu.

15 Temmuz öncesi şehit mezarlıkları temizlendi

Elazığ Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde şehir genelindeki şehit mezarlıklarında temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.

Şerifoğulları saha çalışmalarını yerinde inceledi

Şehri geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirdiklerini belirten Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadim şehir Elazığ'ımızın sıkıntılarını bertaraf edebilmek adına gece gündüz durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz dedi.

'Hayatlarımız Sallanmasın etkinliği'

Elazığ Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından İçişleri Bakanlığının 2021 yılını Afet Eğitim Yılı ilanı sebebiyle 'Hayatlarımız Sallanmasın' konulu tiyatro etkinliği düzenlendi.

Yaz spor okulları açılış töreni gerçekleştirildi

Elazığ Belediyesi'nin çocukları küçük yaşta spora teşvik etmek ve öğrencilerin yaz tatil dönemini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla 'Haydi Çocuklar Spora' sloganıyla başlattığı yaz spor okulları açılış töreni gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi yaz şenlikleri başlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Yaz Şenlikleri’ 7 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Yaz şenlikleri, birbirinden renkli programlarla Elazığlılara keyifli bir yaz sunacak.

Elazığ Belediyesine ait bazı iş yerleri kiraya verilecek

Mülkiyeti Elazığ Belediyesine ait olan bazı büfe ve işyerleri beş yıl süreyle kiraya verilecek.

'Haydi çocuklar spora'

Elazığ Belediyesi, öğrencilerin yaz tatili dönemini daha verimli geçirmeleri ve çocukları küçük yaşta spora teşvik etmek amacıyla futbol, basketbol ve yüzme branşında ücretsiz yaz spor okulları açıyor.

Başkan Şerifoğulları açıklamalarda bulundu

Elazığ'ın potansiyel olarak her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasiteye sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Türkiye Drone Şampiyonasının paydaşı olmaktan dolayı gururluyuz. Her türlü imkanı sağladığımız bu önemli organizasyon, ulusal ve uluslararası alanda şehrimizin tanıtımına da önemli ölçüde katkı sağlayacaktır dedi.

Elazığ Belediyesi yaz etkinlikleri başladı

Elazığ Belediyesi, Elazığ kültürünü ve Harput musikisini gelecek nesillere aktarmak ve kültürel mirasımız olan Kürsübaşı’nı yaşatmak için cumartesi günleri Harput Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası’nda, musiki etkinliği gerçekleştirecek.

Elazığ Belediyesi'nden YKS önlemleri

Elazığ Belediyesi, hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili bir dizi önlem aldı.

Elazığ Belediyesi duyurdu...

Elazığ Belediyesi, 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun' kapsamında borçların yeniden yapılandırılması için son başvuru tarihinin 31 Ağustos 2021’de sona ereceğini duyurdu.

Şahin Şerifoğulları Erdoğan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında büyükşehir ve il belediye başkanlarıyla birlikte istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da katıldı.

'Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz'

Elazığ'ın uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu projeleri hayata geçirmek adına çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Şahin Şerifoğuları, 'Bu kadim şehrin her sorununu bertaraf edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz' dedi.

Mobil atık merkeziyle çevre korunacak

Elazığ'da belediye tarafından çevrenin korunarak, atıkların geri dönüşüme gitmesi için hazırlanan mobil atık merkezleri kentin belirli noktalarında kuruldu.

İşitme engelliler Süper Lig'e yükseldi

Sağırlar Futbol 1. Lig Şampiyonası F grubunda mücadele eden Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, grubunda oynadığı üç karşılaşmayı da galibiyetle tamamlayarak Süper Lige yükseldi.

Harput'un tarihi dijital ortama taşındı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Elazığ'ın simgesi Harput, sanal ortama taşındı.

Elazığ Belediyesi'nden online ödeme kolaylığı

Elazığ Belediyesi, yaşanan pandemi süreci nedeniyle belediye binasına gelmek istemeyen vatandaşlar için online ödeme kolaylığı sunuyor.

Çaydaçıra ve Şahinkaya mahallelerine yeni bağlantı yolu

Elazığ Belediyesi şehir trafiğini rahatlatacak alternatif yol çalışmalarını sürdürüyor. Çaydaçıra Mahallesi-Şahinkaya Mahallesi bağlantısını sağlayacak 6 şeritli yol çalışması başlatıldı.

Mezarlıklar Müdürlüğü hizmet binası inşası tamamlanıyor

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü hizmet binası inşa çalışmaları, yüzde 70 oranında tamamlandı.

Elazığ Belediyesi hijyen çalışmalarını sürdürüyor

Elazığ Belediyesi, daha yaşanabilir bir Elazığ için şehrin tüm noktalarında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Elazığ Belediyesi haftanın her günü ilaçlama yapıyor

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığının korunması ve rahat bir yaz dönemi için sinek, sivrisinek, ağaç ve bitki zararlılarına karşı şehir genelinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi’nden dolandırıcılara karşı uyarı

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve idarecilerin isimlerini kullanarak, bağış adı altında yardım talebinde bulunan dolandırıcılık şebekelerine karşı vatandaşlar uyarıldı.

Elazığ Belediyesi'nden alt yapı çalışmaları

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, şehrin ana arterleri başta olmak üzere yapılaşmanın hızla ilerlediği mahallelerde yeni yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hattı yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye duyurdu! Son gün 31 Mayıs

Elazığ Belediyesi; emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergilerinin ilk taksiti ile 7256 kanun kapsamında yapılandırılan borçların 3. taksit son ödeme süresinin 31 Mayıs 2021 tarihinde sona ereceğini duyurdu.

Elazığ'a çocuklar için 'Anadolu Masal Evi'

Elazığ'da Köy Kent alanı içerisinde bulunan müstakil binanın Anadolu Masal Evi olarak tahsis edilmesi için belediye ile protokol imzalandı.

Elazığ'a yeni nesil dijital kütüphane

Elazığ'da belediye tarafından yaptırılan binlerce kitaba bir tıkla ulaşabilecek dijital kütüphane de kaba inşaat tamamlanırken, Haziran ayında tamamen bitirilmesinin hedeflendiği belirtildi.